Yurt Dışı En İyi Forex Siteleri Hangileri?

Forex yatırımcılarının güvenilirlik konusunda aklında bir çok soru işareti olduğunu bir çok soru almamdan dolayı farkına vardım. Yıllardır süre kazanç yöntemlerinden biri olan forex 2017 de çıkan tebliğ ile yurt dışı Forex şirketleri yatırımcıların ilgi odağı oldu.

Yurt dışı forex firmaları ile çalışmak isteyen yatırımcılar yurt dışı forex firmalarından hesap açmanın ne kadar güvenilir ve sağlıklı olduğu sorusu en çok kafaları kurcalayan soru oldu. Bu konuda akla gelen sorulardan en önemlilerinden bir tanesi sitenin aracı kurum mu yoksa regülatör olduğu mu konusu. Bu konuda en iyi yabancı forex firmaları BaFin, FINMA, ASIC, VFSC, FCA, gibi sıkı denetimleri olan ve yatırımcıları koruyan önemleri ile bilinen yukarda belirttiğim regülatörler ile denetleniyor ise o yabancı forex sitesine güvenebilirsiniz. Burada bazı istisnalar olduğunu yine de temkini elden bırakmamak gerektiğini siz değerli okuyucularımıza belirtmekte fayda var.

Geçtiğimiz zamanlar FCA ile denetlenen bir kurum çok fazla inişli çıkışlı piyasa dalgalanmalarından dolayı iflas ettiği bildirmişti. Şirketin maddi anlamda krize girmesinden dolayı yatırımcılarının parasını ödemek de büyük sorunlar yaşamıştı. Bu tür çok nadiren de olsa yaşanan durumlardan dolayı tedbiri elden bırakmamak gerekiyor. Bu tür çok nadiren olan aksaklıkları göz ardı edersek yabancı forex sitesi seçiminde en dikkat edilmesi gereken kriterlerin başında bu gelir.
Benim yatırım yaptğım firmaların hepsi regülatör ile denetlenmekte bugüne kadar hiç birinde para yatırma veya para çekmede en ufak bir sorun yaşamadım. Vereceğim listede hangi site ile çalışmak istediğinize karar verdiğiniz zaman çok pratik bir şekilde beş dakika içerisinde hesabınızı oluşturabilirsiniz. Herhangi bir onay beklemeden hesabınızı oluşturduğunuz gün para yatırabilir alım satım işlemleri yapabilir ve paranızı çekebilirsiniz. Aşağıdaki listede belirtmiş olduğum siteler güncel kullandığım ve herhangi bir problem yaşadığım zaman düzenlediğim siteler. Bu nedenle gönül rahatlığı ile hesaplarınızı açabilir ve yatırım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Adminmarkets.com
  • Fxpro.com
  • Xm.com
  • Liberalfx.com
  • Fxtm.com
Yukarda belirtmiş olduğum sitelerin hemen hemen hepsinin Türkçesi desteği mevcut bir sorun veya problem ile karşılaştığınız zaman canlı destek ile sorununuzu en kısa sürede çözüp alım satım ve yatırım işlemlerinize devam edebiliyorsunuz. Benim tavsiyem yukarıda belirtmiş olduğum siteleri ziyaret ederek iletişim kurabildiğiniz siteler arasından içinize sinen birisinde hesap açıp o site ile çalışmanız sizin için en sağlıklısı olacaktır. Her ne kadar güvenilirlik önemli olsa da sitelerin yatırım uzmanları ve müşteri temsilcileri ile de iyi bir iletişim kurmanız sizin doğru kararlar almanıza çok faydası olacak kriterlerden biridir.