ÜLKEMİZE NASIL DAHA FAZLA KALICI SERMAYE YATIRIMI ÇEKEBİLİRİZ?

Hasan985

Tanınmış Üye
ÜLKEMİZE NASIL DAHA FAZLA KALICI SERMAYE YATIRIMI ÇEKEBİLİRİZ?

Makalede, yazar öncelikle Türkiye’de uzun vadeli yabancı yatırım eksikliğinin nedenlerini saptamakta ve Avrupa Topluluğu aday üyesi olarak Türk Semaye Piyasasında varolan Uluslararası Muhasebe Standartlarına değinmektedir. Yazar, makalenin devamında, örnek bir vaka çalışması ile halihazırda uygulanan vergi kanunlarının kalıcı yabancı sermaye çekimindeki zararlı sonuçlarını irdelemektedir. Sonuç olarak önerdiği Vergi Usul Kanunu değişikliği ile ülkemize daha fazla kalıcı yabancı sabit sermaye yatırımı çekilebileceğini ortaya koymaktadır.

Önceden Avrupa Birliğine girilmesinin bir anlamını olmadığını düşünüyordum. Bunu ülkemizin büyüklüğünü düşünerek yapıyordum. Ancak şöyle bir gerçekle karşılaştım Avrupa Birliği ülkeleri ile ticaretin daha katma değerli olmasını istiyorsak bunu ancak birliğe katılarak sağlayabiliriz.

kripto para yavaş yavaş tüm dünyaya yayılıyor ülkemizin ekonomisini güçlendirmek adına bitcoin yatırım yapa biliriz türkiye rusya bitcoin anlaşması yapıyor Türkiye'de alt yapısı da yapılıyor yakında yasal olmaya başlayacak yatırım yapmanızı tavsiye ederim