Mobil Ödeme Firmaları ve Komisyonları

#1
Mobil Ödeme Firmaları ve Komisyonları

Dünya ile beraber Türkiye’de de e-ticaret sisteminin gelişmesi ile birlikte bir çok problemi de beraberinde getirdi. Bunların en önemlisi ve e-ticaret sektöründe girmek isteyen yatırımcıların aklına takılan ilk soru ise ödeme sisteminin nasıl olacağı ve müşteriden ücreti nasıl tahsil edeceği. Bu sorunun gündeme gelmesi ile birlikte e-ticaret sistemine giriş yapmak isteyen küçük yatırımcıların bu sorunun çözmek amacı ile bir çok mobil ödeme firması kuruldu.

Makul komisyon oranları ve pratik kullanım kolaylığı ile küçük yatırımcılara hizmet veren mobil ödeme firmaları her geçen gün sayısını arttırmak ile beraber aralarındaki rekabet ile de komisyon oranları ciddi oranda düşüş yaşadı. Bankalarında sanal posları ile mobil ödeme sektörüne giriş yapması ile birlikte bu sorun ciddi oranda büyük bir yol kat edilerek çözüldü.

Bankalar arası kart merkezinin de desteği ile çözülen sorun hem küçük ölçekli e-ticaret firmalarını hem de müşterileri memnun ediyor. Bu kuruluş aynı zamanda mobil ödeme hizmeti veren firmaların tek çatı altında toplanmasını sağladı.

Online ödeme sistemine yeni giren bankalar arası kart merkezi yani kısaca bkm kart ürünlerinden biri olan bkm express ile de müşterilerine internetten hem alım kolaylığı hem de bir çok kampanya fırsatı sunuyor. Express de çiçek sepeti e-bebek ereyon genpa yakala.co biletix bimeks ets tur kliksa koç taş gibi bir çok e-ticret devi firma ile anlaşma sağlıyor.

Diğer mobil ödeme firmaları ve komisyon oranları da şu şekilde

www.mikro-odeme.com Komisyon %2.5

Wirecard Türkiye Komisyon oranı %2.25

www.mobilepax.com Komisyon oranı % 2.21 + 0.25 Türk lirası

www.mobilodeme.com/ Komisyon oranı % 3

www.paytogo.com Komisyon oranı % 2.8 +KDV

Firmaların komisyon oranları birbirlerine aşağı yukarı yakın sizde küçük bir araştırma yaparak kampanya hediye gibi olaylarını araştırarak hangi firmayı tercih etmeniz gerektiğine kolaylık ile karar verebilirsiniz.
 
Moderatör tarafında düzenlendi: