İstanbul’da yatırımında değerlenecek bölgeler

#1
Yapılan ve açıklanan devasa projeler ile ülkemizin dünyanın konut yatırımında göz bebeği haline gelen İstanbul yeni yatırımlar ile de istikrarını sürdürüyor. 2018 yılında açıklanan dört dev proje ile konut yatırım bölgeleri yeniden şekilleniyor ve farklı bölgelere yatırımların kaydığı görülüyor.

Geçtiğimiz yıllarda hiçbir yatırımcının ilgilenmediği kimsenin aklına dahi gelmeyecek yerlerin yüksek değerlere ulaşması yatırımcıların büyük bir ilgisini çekmiş durumda. Büyük yatırımcıların ilgisi bu bölgelere kaymışken metre kare fiyatları da her geçen gün artmaya devam ediyor. İstanbul’ da yıllarca yatırım uzmanları ve emlakçılar tarafından tavsiye edilen bölgeler eski popülerliğini kaybediyor ve artık yatırımcılar tarafından eskisi gibi cazip bulunmuyor.

Kanal İstanbul, 3. Köprü, 3. Havalimanı gibi projeler İstanbul’da yatırım yapılacak bölgelerin rotasını değiştirdi adeta tüm yatırım planları ve tavsiyeleri alt üst oldu. Marmara oto yolu ve devamında gelen iki yeni projede yatırım yapılacak bölge hususunda alışıla gelmiş bölgelerin aksine tüm dengeleri değiştirecek gibi görünüyor. Yatırım yapacak şirketler veya şahıslar genel olarak yatırım yapacağı bölgedeki ulaşım kolaylığını göz önünde bulunduruyor. Yeni yapılan projeler ve yapılması ön görülen ve duyurulan projeler ile İstanbul ‘ da yerleşimin kuzeye doğru kayacağı yerleşim kaydıkça da yatırımların ve bölgelerin değerlenmesinin de bu bölgelere doğru ilerleyeceği tahmin ediliyor.

Köprü ve havalimanı bölgesinde fiyatlarda büyük artış göstermesi yatırımcıların ilgisini en çok çeken bölgelerden birisi. Bunun sebebi yeni yapılacak olan köprü ve havalimanı ile ulaşımın o bölgede çok rahatlayacağı yönünde hem ev sahibi olmak isteyenlerin hem de yatırım yapman isteyenlerin bu sebeple oldukça ilgisini çeken bölgeyi kaçak yapılanmanın yoğun olarak gözlemlendiği Arnavut köy bölge takip ediyor.

Havalimanı ve köprüye yakın olması sebebiyle tercih edilen bölge büyük bir kentsel dönüşüme gebe olduğu öngörüle biliyor. Şimdiden bile bölgedeki arsa fiyatların da büyük bir artış gözlemlendiğini dile getiren yatırım uzmanları ve bölge halkı ilerleyen yıllarda bu durumun daha yüksek bir ivme ile tırmanışa geçeceğini tahmin ediyorlar. Yatırım tavsiyesi olarak

  • Halkalı
  • Başakşehir
  • Arnavutköy
  • Sancaktepe
  • Tuzla
  • Pendik
Yatırım yapılabilecek bölgelerin başında geliyor.