E-Kitap Yazarak Para Kazanma Mantığı Nedir?

#1
E-kitap Yazarak Para Kazanma Detayları Nelerdir?
E Kitap Yazarak Para Kazanma aşamasına geçmeden önce; Öncelikle herkesin olmasa da büyük bir kesimin beğeneceğini umduğunuz bir kitap yazın. Bu işin en zor kısmı olacaktır. Her yazar yazdığı kitabın çok iyi olduğunu düşünür. En kötü durumda bile mutlaka kitabını alacak olan kişilerin olduğuna inanırlar. Size tavsiyemiz şu olacaktır. Bir yazarlar grubuna katılın. Yazdıklarınızı onlarla paylaşın. Herkes övünülmek ister, bu herkesin çok hoşuna gider ama bu bir yazar olmak isteyen biri için iyi değildir. Yazdıklarımızın herkes olmasa da çoğu kişi tarafından beğenilmesi için yazılanları tekrar tekrar gözden geçirmeli ve yanlışın nerede olduğunu tespit edip ona göre yazımızı düzenlememiz gereklidir. Kendi kendimizi eleştirmeyi ve kontrol etmeyi öğrendiğimizde hiç kimseye ihtiyacımız kalmayacaktır.

E-Kitap ne kadara satılmalıdır ve satılması için dikkat etmemiz gereken şeyler nedir?
E Kitap Yazarak Para Kazanma konusunda başarılı olmak için, yazdığınız e-kitabı doğru fiyatlandırmanız çok önemli. 10 TL ile 90 TL arasında satışa sunabilirsiniz. E-kitabın uzunluğu önemli değildir, kısa bir e-kitap da olabilir, yeter ki siz iyi olduğundan emin olun. E-kitabınızı doğru formatladığınızdan emin olmanız gerekir. HTML ve MS Word programlarını iyi biliyorsanız bunu kendi kendinize yapmanız mümkündür. Ya da ne yaptığını bilen, bu konuda uzmanlaşmış birinden yardım almanız da çok faydalı olacaktır. Kötü düzenlenmiş bir e-kitap kötü eleştirilere neden olur ve sonuçta da satılmaz. E Kitap Yazarak Para Kazanma fikrinden eminseniz iyi bir kitap kapağınız olmasına özen göstermelisiniz. Çünkü insanlar önce kitap kapaklarına bakarlar. Kitabınızın ürün açıklaması iyi olmalıdır. Tür, kelime sayısı, yazar biyografisi ve görüşler kısmını doğru doldurmak kitap satışı için değerlidir.

Kitabınızı satacağınız platformu seçin. E-kitabınızı xticaret.com sitesine başlangıçta 25 TL ‘ye üye olabilirsiniz. Üye olduktan sonra belli bir komisyon bedeli karşılığında E Kitap Yazarak Para Kazanma işlemine geçebilirsiniz. Ya da kitabınızın türüne göre internet sitelerine reklam verebilirsiniz. Örneğin “111 Denenmiş Türk Yemeği” adında bir yemek kitabı yazdığınızı düşünelim. Ve bu kitabı 10 TL’den satmayı planlıyorsunuz. E-kitabınızın reklamını yemek tarifleri sitelerine verebilir, 20 e-kitap satışı için 50 TL komisyon ödeyebilirsiniz. Bu sayede 20 satıştan 150 TL kazanç elde etmiş olursunuz. Anlaşma yaptığınız internet sitesi çoğaldıkça kazancınızda önemli ölçüde artacaktır. Ayrıca ingilizce bir e-kitap yazmayı düşünürseniz Self Publishing | Amazon Kindle Direct Publishing adresinden Kindle’a direk yükleyebilirsiniz. iPad, Sony, Kobo (Borders) ve Barnes & Noble için www.smashwords.com adresini kullanabilirsiniz. Unutmayın Kindle ve Smashwords farklı formatlarda kitaplar satar. E-kitabınızın reklamını yapın. Twitter ve Facebook gibi sosyal medya platformlarında yer alın ve bir internet siteniz olsun. Blog ve bülteninizde olabilir.