Decentraland Coin Nedir?

#1
Decentraland Coin Nedir?
Decentraland bir kripto para birimi olup kısaltması MANA şeklindedir. Bu para biriminin en önemli özelliklerinden bir tanesinin Etherium blokçuları olarak kendini adlandıran bir grup tarafından yoğun olarak desteklenmesidir. MANA kullanıcılarına yeni bir uygulama ya da içerik oluşturma fırsatı vermekte ve böylece kullanıcılar bunlar üzerinden de para kazanabilmektedir. Bunun dışında normal yatırım yapılarak da kar elde edilmesi mümkündür.
MANA açık artırma özelliği ile de kullanıcılara farklı bir avantaj sağlar. Bu açık artırmalara girebilmek için bir miktar MANA verilmesi gerekir. Daha sonra buradan yapılan işlemlerle birçok eşyanın hatta evin bile alınması mümkündür.
Decentraland Coin ve Prototip Uygulamaları
MANA tarafından kullanıcılara verilen içerik ve uygulama üretme imkanına ait prototipler bulunmakta ve bunlar halka açık durumdadır. Burada sanat, eğlence, sağlık ve benzer alanda uygulamalar ya da içerikler geliştirilebiliyor.
Geliştirilen uygulama ve içeriklerin diğer kullanıcılarla olan etkileşimleri kazanılan paraların miktarını doğrudan etkilerken kullanıcılar diğer geliştiricilerle de burada etkileşim halinde olabiliyor.
Decentraland Coin Nereden Alınır?
İlk olarak 2017 yılının Eylül ayında dolaşıma giren MANA henüz bir yaşını doldurmuş değildir. Fakat buna rağmen çok sayıda sanal borsada işlem görmeye başlamıştır. Geliştirilebilir olması bunun en önemli nedeni olarak gösterilmektedir.
MANA Binance, OKEx, TOPBTC, Huobi, Bittrex ve KuCoin gibi önemli sanal borsalarda işlem görmektedir. Kullanıcılar buralardan MANA alabilirler. Ülkemizdeki yatırımcılar genel itibari ile KuCoin ve Binance’yi nispeten daha fazla tercih etmektedir.
Bu sanal borsalardan alışveriş yapabilmek için farklı bir hesaptan Bitcoin alınması ve buradaki hesaba gönderilmesi gerekir. Böylece Bitcoin kullanılarak MANA alınabilir. Ayrıca Etherium da birçok sanal borsada geçerlidir ve bununla da aynı işlem yapılabilir.