Blog İle Para kazanma

#1
Bloglama
Evet, eski güzel bloglama hala 2018 yılında çekişmeye devam ediyor. Değerli içeriği düzenli olarak sunarak, nişinizle ilgili bilgi ve ürünlerle ilgilenen benzer düşünenleri cezbetiyorsunuz. Daha fazla bilgi edinmek ve satın almak için okumaya devam etmek istiyorlar .

Bunlar, sunduğunuz ürünleri ya reklamlar yoluyla, blog gönderilerinde üye linklerle ya da her neyse onu satın almak için harekete geçirilen insanlar. Niye ya? Çünkü yararlı ücretsiz içerik sağlıyorsunuz. Seni tanımaya, sevmeye ve güveniyorlar. Ve bu sadece blogunuzu okumak ve pazarlama mesajlarınızı görmek istediğiniz kişidir.

Ancak, önemli olan, formların makalelerinde, videolarında ve daha pek çok konuda yararlı bilgiler sık sık ve tutarlı bir şekilde eklerken, web sitenizi (çevrimiçi mağazanızın önü) Google’ın gözünde cazip kılıyor da. Bu, arama motoru sıralamasında daha yüksek görüneceğiniz (çoğu insan ilk sayfanın ötesine geçmez) anlamına gelir. Ve bu, daha fazla insanın – potansiyel alıcılar – sitenize kazandırması demektir.

Bir blog ile akılda tutulması gereken bir şey: belirli bir niş üzerinde odaklanmaya dikkat edin yani genel bir site değil tek kategori altında devam ettirin. Bu, sitenizi bulup derecelendiren arama motorları için içeriği yaratmanızı ve potansiyel müşterilerin sadık kalmasını kolaylaştıracaktır.