Bitcoin Yatırımında Geç Kalmadınız, Neden Mi?

#1
Bitcoin, tamamen veri tabanlı bir kripto para birimidir. Yani; algoritmalı verilerin çözümü ( mining - madencilik ) ile bireysel veya daha kurumsal yapılarda gerekli ekipmanları sağlayarak, evde veya daha gelişmiş platformlarda ( mining pool – madencilik havuzu ) elde edilebilir. Bu kazanımları, bazı dijital borsalar aracılığı ile al-sat işlemi yaparak nakde çevirebilirsiniz.​

Buraya kadar zaten internette çok fazla doküman bulabileceğiniz konular. Gerekli araştırmaları yaparak, madencilik ekipmanları, elde edilenlerin satışı ve alışı ile ilgili konulara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Biz size burada, neden geç kalmadığınızı anlatmaya çalışacağız. Üstelik bunları, sadece kendi görüşlerimiz olarak değil, bizzat piyasa uzmanları, ekip liderleri ve şirket CEO’larının ağzından derleyerek sunacağız.

2017’nin son aylarında 20 bin dolar gibi muazzam bir değerlemeye ulaşan Bitcoin’in şuan ki ortalama değeri 6500 ila 7500 dolar arasında değişmekte. Bir dönem çok hızlı yükselmesine rağmen, yatırımcılarını şaşırtan bir hızla da gerilen Bitcoin’in hala neden güvenilir bir yatırım aracı olabileceğini şöyle açıklamak gerekiyor.

  • Daha evvel güvenli bir deneyim olmayacağı yönündeki açıklamalar terse döndü. Artık reel piyasalarda dahi, ek bir yatırım aracı olarak görülmeye başlandı. Yani, çok bilinen döviz ve altın gibi yatırım araçları arasında bir alternatif olarak düşünülebilinir. (Kevin Barry, Myntum'un Kurucusu ve CEO'su)

  • Kripto Para piyasaları, her ülke de birçok alternatif dijital borsalar aracılığıyla 7/24 alınıp satılabiliniyor. Buda, anlık değişimler için dikkat ve sabır ile daima artı bir kazanç olarak kullanıcıların bakiyelerine yansıyabiliyor. Yani, normalde bankalar ve borsalar Pazartesi’den Cuma’ya kadar işlem görebiliyor olurken, bu dijital borsalar sayesinde sürekli olarak potansiyelini koruyor ve alınıp-satılabiliyor. (Patrick Gray, HashChain Teknolojisinin CEO'su)

  • Artık geleneksel yatırım araçları ve piyasaları da risk içerisinde. Hemde, oldukça değişken bir hal aldılar. Amerika Birleşik Devletleri Merkez bankasının anlık olarak faiz artırımları ve uyguladığı global vergi kıskaçları sayesinde, birçok ulusal borsa piyasası risk taşıyor. (Paohful CEO'su Ray Youssef)

  • Büyüme potansiyeli gerçekten çok yüksek bir yatırım aracı. Her yıl için ortalama 0 ‘e yakın bir değer büyümesi yaşıyor oluşu, göz ardı edilmemesi gereken bir etki gösteriyor. (atrick Gray, HashChain Teknolojisinin CEO'su)

  • Çok çeşitlilik imkanı sunuyor. Buda, hiperenflasyon yaşayan birçok ülkede varlık sınıflarının çeşitlendirilmesinde olanak sağlıyor. (BlockChain Developers'ın CEO'su Dean Anastos)

  • Çok hareketli ve şanslı bir piyasa. Birçok kez geriye düşmesine rağmen, 7 defa yeniden canlanan bu piyasa ,yıl bazında tüm borsalar arasında ayı piyasası olmayı başarmıştır. ( Ayı piyasası, artış ve ani alımlar ile değerlenen demektir. ) – (BlockChain Developers'ın CEO'su Dean Anastos)

  • Artık büyük şirketler de peşinde. Dünya’nın alanında önde gelen şirketleri ve ticari oluşumları da yatırımlarının bir kısmını kripto paralara yapmakta ve kendi sektörleri için bu teknolojiyi kullanarak dijital paralar oluşturmaktadır. (Patrick Gray, HashChain Teknolojisinin CEO'su)
İşte uzmanların fikir ve düşünceleri bu yönde. Bizde önemle belirtmek isteriz ki ; geleceğin ödeme kanalları, yatırım araçları içerisinde şüphesiz kripto paraların rolü büyük olacak. Zamanında 10.000 bitcoin karşılığında 1 pizza alınıyordu efsanesini duymayan kalmıştır. Şuan o paraya sahip kişi, ülkesinin sayılı zenginleri arasında yer alıyor. Ve, bu sürpriz gelişmeler devam ediyor.