Bitcoin Madenciliği Zorluk Seviyesi Giderek Artıyor

#1
Madencilerin sayısı artıkça Bitcoin Madenciliği zorluk oranı artıyor. Son zorluk ayarlamasının ardından parametrelerde %15’lik bir artış gözlemlendi. Bunun sonucu olarak hashrate’i 50 milyon TH/s gücüne ihtiyaç duymaya başladı.
Bulut madencilerini de zor günler bekliyor. Bir nevi piramit şeması şeklinde tasarlanan bulut madencilik sistemi yeni kullanıcıların sisteme dahil olması sayesinde ayakta kalıyor. Coinwarz tarafından son yayınlanan verilere göre bir gün içerisinde yaşanan zorluk değişimi %14.73 seviyelerinde buna ek olarak üç ayda madencilik gücünün %47.95 yükseldiğini gözlemlemişler.

Coin Madenciliğinde zorluğun değişiyor olması en çok bulut madencilerini etkiliyor. Zorluk artıkça, madencinin ödülleri de düşürüyor bu da bulut madencilerin karına doğrudan etki ediyor. Yapılan bazı araştırmalara göre Madencilikten eski kadar karlı çıkabilmek için Bitcoin tekrardan yükselmek zorunda psikolojik sınır ise 8.900 dolar ve üstü tekrar eski şaşalı günlerine döndüğünde madenciler eskiden olduğu gibi kar edebilir hale gelecek.

Uzmanların yaptığı analizlerin sonucunda beklenen zorluk artışı %10 seviyelerinde olmalıydı. Lakin Asic makinelerin olaya dahil olması bile bu duruma engel olamadı yine bitcoin enerji tüketimi halen Avusturya’nın harcadığı toplam enerjiye eş değer sayılıyor
İstatistiklere bakacak olursak şu anki yüksek zorluk derecesine rağmen 1 saatlik %51 saldırısının maliyeti 591,550 dolar. Bu durum kullanıcılar da güvenlik endişesi yaratıyor.

Bitcoin 7-8 Bin Psikolojik Aralığı

BTC Fiyat 7 – 8 bin psikolojik aralığında gidip gelirken son 24 saat içinde birçok yorum yapılıyor. Piyasanın nasıl şekil alacağını zaman gösterecek şu an için birçok kişi alım fırsatı doğdu diye düşünürken bir kısım risk faktörü nedeniyle coin al – sat işlemlerini hızlandırdı. Siz bu durumu nasıl değerlendirmeyi düşünüyorsunuz? Fikirleriniz bizim için gerçekten önemli.

Madencilik eski ihtişamları günlerine kavuşmadan önce olması gereken tek şey Bitcoin fiyatının beklenen seviyeye gelmesi ve yükselmesi bunun içinde sanırım zamana ihtiyaç var hala denge sağlanmış değil. Daha kripto piyasası ile tanışmamış birçok yatırımcı var. Önümüzde günler de madencilik umarım tekrar yükselişe geçer eskiden olduğu gibi yüksek kar elde etmeye başlanır.