Beaxy Borsası

Beaxy 31 Ocak 2019'da faaliyete geçecek. Referans linkiyle kayıt olanlardan üç ay boyunca komisyon alınmayacak. Sizin referansınızla kayıt olanların transferlerinden %25 kazanç elde edeceksiniz. Bu yüzden siz benim, sizin arkadaşlarınızda sizin referans koduyla katılır inşallah :)

- BORSAYA KAYIT OL -

Beaxy'nin Öne Çıkan Özellikleri

FIAT para çiftleri (USD ve EURO)
FIAT para birimlerini borsaya anında aktarma (instant deposit)
Son teknoloji exchange motoru (sonsuz transactionu desteklemeye skala olabileceği söyleniyor)
En iyi güvenlik uygulamaları
IOS ve Android için Mobil Uygulama
Ömür boyu referans programı
Sadakat Programı
Borsa içi Staking programı
Beaxy akademi
Coin başına birden çok cüzdan
7/24 canlı destek
28 tane farklı emir türü

BXY ve PLS token

Beaxy borsası tıpki binance BNB ilişkisinde olduğu gibi gibi BXY token ile kullanılacak.

BXY tokenin işlevleri

• Borsa feesini %50 azaltma
  • Borsa içi özel araçlara erişim
  • Borsa içinde BXY tokeni stake edebilme
  • Mağaza içi satın alımlar
  • Binance vote sistemi gibi Beaxy vote sisteminde oy kullanımı
PLS tokenin işlevi

PLS borsada hiç bir paritede satılmayacak. ICO (zaten iptal edildi) vb gibi önceden de kimseye verilmeyecek. PLS sadece borsa üzerinde BXY ile 1e1 otomatik değiştirilebilecek.

PLS tokenin işlevi

Beaxy sadakat programına katılmaya olanacak tanıyacak. Sadakat programı ise PLS tokeni farklı sürelerde kitleyen kimselere beaxy borsasının karından pay almasına olanak tanıyacak.

1 aylık lock up %15

1–6 ay lock up %20

6 aydan daha fazla lock up %25 borsanın feelerden topladığı kazanca ortak olabilecek. Benim en ilgimi çeken özellik bu oldu. BXY tokenin BNB gibi bir potansiyeli olduğunu düşünüyorum.

Exchange Motoru

Beaxy’nin kriptoda daha önce kullanılmamış gelişmiş bir borsa teknolojisi ortaya koymak niyetinde teknoloji için “Onemarketdata” adında daha önce scottrade ve bloomberge hizmet vermiş partnerlerinden destek alıyorlar. Yüksek yoğunlukta yaşanan donmalara karşı özel hassasiyetleri var bununla ilgili testler ve önlemler alındı. Tek paritede snde 225 bin transactionu 100 paritede 22.5 milyon transactionun stres testleri yapıldı. Bu rakamlar binance in 10 katı işlemi taşıyabildiğini gösteriyor. Stock traderların kripto para piyasasına girmemesinin bir nedeni de varolan kripto para borsalarının güvenli ve akışkan bir al sat imkanı sunmaması. Beaxy stock traderları tatmin edecek bir sistem sunmaya hazırlanıyor.

Güvenlik

Bence en önemli alanlardan bir tanesi güvenlik bir diğeri de legal kısım. Yani borsa hacklenmeyecek ve SEC radarına düşmeyecek. Günümüzde bir borsanın yaşayabileceği en önemli problemler bunlar. Beaxy şu sıralar Cyber Security Solutions | Optiv ile anlaşma yapmak üzere. Optiv dev bir siber güvenlik şirketi yakın zamanda beaxy güvenliğini test etmesi gerekiyor. Bununla beraber beaxy binance ya da herhangi bir borsada paranız varsa aslında paranız tam anlamıyla sizde değildir çünkü private keyler sizde değilse para da sizin değildir. Bu yüzden borsaları wallet olarak kullanmamak gerekli.

Legal

Beaxy private saleden topladığı paranın %35 ini Research/ Development a yani geliştirmeye ayıracağını beyan ediyor. Hali hazırda 1broker sendromu yaşamasın diye inanılmaz bir çaba sarfediliyor. Beaxy hem usd hem euro pariteleri olan bir borsa olacak o yüzden hem Amerikada hem de euro bölgesinde onlarca lisans almak zorundalar. Bu da Beaxy’nin en büyük masraf kalemi olacak gibi gözüküyor. Avrupa ayağına öncelik veriyorlar ve bu lisansları toplamaya başladılar. Aynı zamanda Amerika içinde Money Transmitter Licenses (MTL)ye başvurdular.

Takım

Takım üyelerini tek tek yazmak benim adıma büyük külfet olacak takımda 25 tam zamanlı bunun yanında 25 tane de uzaktan çalışan profesyonel var. Bunlar dışında benim gibi dünya genelinde uzaktan tanıtımına katkı sağlayan partnerlikleri var. Daha önceden açıkladığım üzere Beaxy tanıtımından gelecek geliri Muhabbit emekçileri arasında dağıtmayı planıyoruz. Takım üyelerini detaylı inceleyen bir genel borsa incelemesini buraya bırakıyorum. Beaxy Exchange Token Sale Review – Khilone – Medium

Vergi raporu

Yıllık vergi raporu bizi (şimdilik) ilgilendirmese de kripto para kazançlarına vergi uygulayan ülkelerde kazancı raporlamak (kazanan varsa) kağıt işleri açısından büyük zahmet. Beaxy bu raporu kendi düzenleyip size csv olarak sunuyor.

Alıntı