Aselsan Yatırımı Haftalık Analiz ( 07.08.2018)

#1
Aselsan Yatırımı Haftalık Analiz ( 07.08.2018)

Aselsan hisse senetleri ile ilgili en güncel haberleri verileri ve raporları sitemizde bulabilirsiniz ayrıca haftalık Aselsan değerlendirmelerimiz ile de sizler ile olmaya devam edeceğiz.

Geçtiğimiz haftanın son günlerine yaklaşırken Aselsan hisse senetlerinin kritik destek seviyesinden tepki ile karşılaştığını hep birlikte gördük. Haftasının son işlem günü Cuma da ise hisse senetleri hacimlerinde yüksek ivmeli bir artış olduğunu gördük. Dolar bazlı grafiklerde omuzun sağ omzu diye tabir edilen grafiklerin oluşması muhtemeldir. Gözlemlediğimiz verilerde ise her ne kadar kritik bir görünüm izlense de olası tepki yükselmesine karşı olumlu bir yanıt vereceği uzman ekonomi otoritelerinin yaptığı açıklamalarda görülmektedir. 25 – 30 aralığında bulunan ara direncin bu bağlamda kırılacağının ve hisse senetlerinin yükselmeye devam edeceği ön görülmekte.

Bazı medya kaynaklarının yayınladığı bir haberde ise Türkiye Savunma sanayi kontrol ve denetiminde Aselsan tarafından tasarlanıp üretimi yapılan sırt tipi araç tipi ve bomba imha tipi radya frekans aralıkları karıştırma ve saptırma sistemleri Aselsan tarafından güvenlik hiçleri silahları arasına eklendi. Yine bazı basın kaynaklarında yer alan haberlere göre Aselsan ile Ukrayna ordusunun haberleşme ve iletişim bazlı bir satış sözleşmesi imzaladığı belirtildi. İki taraf arasında mutabakata varıldığı ve satışın en kısa sürede gerçekleşeceği belirtildi. Bu haberle ile birlikte şirketin uluslar arası pazarda büyüdüğü ve hisselerinde artış olacağı uzman ekonomi otoriteleri tarafından ön görüldü.

Geçtiğimiz hafta sonu ortaya çıkan haberlerin etkisi pazartesi günü borsa alım satım işlemlerinin açılması ile hisse senetlerindeki artış ile kendini gösterdi. Geçtiğimiz hafta yaşana gelişmelerinin birisi de haberleşme sanayinde Aselsan tarafından yapılan bir açıklamada uluslar arası seviyede 85 milyon dolar tutarında ki bir ihaleyi aldığı açıklandı. Bu haberler ışığında hisse senetlerine değer üstüne değer katılırken önlenemez hızlı ve istikrarlı yükselişi hisse senedi sahiplerini sevindirdi.

Haberleşme sanayi alanında ki yaptığı yatırım ve ataklar ile büyüme devam eden Aselsan bu alan da ki yeni proje tasarımları ile de kendini geliştirmeye devam edecek gibi görünüyor.