Aselsan nedir? Aselsan hisse senedi nereden alınır?

Admin

Yönetici
Yönetici
Admin
#1
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin haberleşme ihtiyacının tedarikçisi Aselsan Borsa İstanbul’da işlem gören en popüler hisse senetlerinden birisi konumunda ve borsada ASELS koduyla listelenmektedir.

Aselsan dünyadaki en büyük savunma sanayisinde ilk 100’ün içinde yer almaktadır. Yıllık elde ettiği gelirlerin %6’sını kendi kaynaklarıyla finanse ettiği ARGE çalışmalarına yatırmaktadır. Şimdi gelelim en önemli konuya;

ASELSAN nereden alınır?
Öncelikle kendinize yasal bir borsa seçmelisiniz. Bunun için aracı kurumlar ve bankalar bulunmaktadır. Seçim yaparken size en iyi olanakları sunan borsaları seçmelisiniz ve eğer bankalar dışında Forex borsalarından Aselsan hisse senedi satın alıyorsanız aldığınız borsayı iyi araştırmalı ve lisanslı olmasına da dikkat etmelisiniz. Güvenilir bir aracı temin ettikten sonra hesap açmanız gerekmektedir. Hesabınızın aktif olmasıyla birlikte Aselsan hisse senedi alışı yapabilirsiniz.

Not: Aselsan hisse senedini Akbank aracılığıyla da alabilirsiniz.

Yatırım yapacağınız Aselsan hisse senedinin nelerden etkilendiğini, iniş çıkışlara nelerin sebep olduğunu, ARGE faaliyetlerini inceler ve buna uygun pozisyon alabilirseniz hisse yatırımınızdan kârlı çıkabilirsiniz. Eğer herhangi bir deneyiminiz yoksa uygun eğitimler aracılığıyla bilgi edinebilir, yatırım yapacağınız hisse senedini önceden araştırabilir ve hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.