Amazon ve eBay ve Etsy'de Satış Yapmak

Hasan985

Tanınmış Üye
#1
Amazon, eBay ve Etsy’de satış yapmak
Çevrim içi satmaya başlamanın en hızlı yollarından biri de, “üçüncü taraf” sitelerinin gücünü kullanmaktır. Amazon, eBay ve Etsy gibi e-ticaret devleri yerleşik bir umudu tabanı ile güçlü satış ve pazarlama platformudur. Milyonlarca insan alışveriş yapmak için bu siteleri ziyaret ediyor. Ve satın almaya hazırlar – sonuçta siteyi ziyaret ettikleri budur.

Eğer kendi web sitesi veya herhangi bir şey kurmak gerekirse – Bu sitelerde, onlar sayesinde müşteriler sunulan ürün tarayabilirsiniz kendi dükkanınızı da kurabilirsiniz. Ayrıca yerleşik bir arama özelliği bulacaksınız, böylece ilgili potansiyel müşteriler sizin çevrim içi mağazanızı bulacaktır.

Ayrıca alışveriş sepetini de kullanıyorsunuz. Kısacası, “bağımsız” bir e-ticaret web sitesi kurmanın masraflarından ve zorluklarından kaçınırsınız.

Ve Amazon ile, siparişlerini yerine getirmelerini sağlayabilirsiniz . Amazon sitelerinde her satışın yüzde 40’ını temsil eden iki milyondan fazla satıcı bulunduğunu belirtti. Böylece iyi bir şirkette olursun.

EBay ile prosedür çok benzer. Önce sadece bir eBay satıcısı olursunuz. İyi durumda kalın ve PayPal’ın doğrulandığından emin olun. O zaman mağazanız için kayıt olabilirsiniz. Burada, eBay’in itibarını, erişimini satış ve pazarlama altyapısını kendi ürünlerinizi satmak için kullanıyorsunuz.

Etsy, el işi ve özgün eşya üzerine yoğunlaşmıştır. Dünyada 1.5 milyon satıcı var. Amazon ve eBay gibi sitedeki kendi çevrim içi mağazanızı da kurabilirsiniz.

Bu sitelerin tümü ve orada bulunan diğer üçüncü taraf siteleri gerçekten çevrim içi satmaya başlamak için çok kolay bir yoldur, ancak sağlayıcıya ücret ödemeniz gerekir.

Birkaç profesyonel ipucu: ürünlerinizin net, yüksek kaliteli fotoğraflarını kullanın; ürün açıklamalarınızı ayrıntılı ve spesifik tutun: fiyat belirlemeye yardımcı olması için rakiplerinizin ne aldığını görmelisiniz.