Altını Bankadan Mı Yoksa Kuyumcudan Almak Mı Avantajlı?

Altın geçmişten, günümüze güvenli yatırım aracı olma özelliğini koruyor. Sürekli değer kazanmasıyla birlikte yatırımcılarını üzmeyen altını bankadan mı yoksa kuyumcudan almak mı avantajlı? Sorusuna cevap vereceğiz. Bu sayede paranız hem değer kaybetmeyecek hem de yaptığınız kar durumunu hangisiyle daha iyi ölçebileceğiniz öğreneceksiniz.

Altın alırken Bankadan mı yoksa Kuyumcudan mı almalıyız?

Son dönemlerde alış ve satış kurlarının sürekli hareket halinde olması. Günlük olarak kur takibi bir hayli zor duruma sokuyor şayet sizler altını kuyumcudan alıp, kuyumcuya satacaksanız birçok kuyumcu gezmek zorunda kalıyorsunuz. En iyi fiyat vereni bulduğunuz da ise satış işlemini gerçekleştiriyorsunuz lakin bu işlem hem vaktinizden hem de enerjinizden çalıyor. Bunun yerine kendinize bir kuyumcu ağı oluşturabilirsiniz. Güvendiğiniz kuyumcuları gezerek numaranı alın ve satış işlemini gerçekleştireceğiniz zaman hepsini tek tek arayarak fiyat alın. Her şeyin dijitalleştiği bu çağda bankalar altın alım, satım yapmak oldukça basit ve hızlı. Bankaların gram alış kurunu, almak istediğiniz gramla çarparak size kaça patlayacağını bulabilir. Kurun artış yaptığı bir vakit hızlıca satış işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede birikimleriniz yastık altında kaybolmaz, bankada güvenli bir kasa da tutulur. Güvenli ve hızlı bir şekilde işlem yaparak paranıza değer katabilirsiniz. Bizim yaptığımız analizlerin sonucunda bankadan altın almanın daha avantajlı olduğu yönünde.

Hangi Banka Altın fiyatlarında en iyi fiyatı veriyor?

Ülkemiz de belli başlı bankalar var. Bu bankalar günlük olarak alım satım kurlarını paylaşıyorlar. Bir hafta boyunca alım – satım fiyatlarını analiz edip, sizin için en uygun olan bankadan hesap açtırabilirsiniz. Ardından tek yapmanız gereken kur fiyatlarını takip edip alım – satım işlemlerinizi gerçekleştirmek. Eskilerinde her zaman söylediği gibi alırken kazanmak, her zaman kazandırır. Unutmadan söyleyelim anlaşmaya yapacağınız bankanın mobil uygulamasının kullanıcı dostu bir ara yüze sahip olmasına dikkat edin. Kullanıcı dostu ara yüz sizlere işlem kolaylığı sağlar. Bir diğer dikkat etmeniz gerek nokta ise yapılan işlemlerde bankanın işlem ücreti gibi kalemlerinin olup olmadığını da hesaba kattıktan sonra hangi bankanın en iyi altın fiyatı verdiğini bulabilirsiniz.