2019’da en iyi yatırım araçları nelerdir?

#1
Para kazanmanın oldukça zorlaştığı günümüz ve şartlarında elimizdeki paranın kıymetini bilip en iyi şekilde kullanmak gerekiyor. Siz değerli okurlarımıza bu yazımızda 2019 yılı için en iyi yatırım araçları hakkında küçük bir araştırma yaptık. 2109 en iyi yatırım araçlarını aşağıda açıklayarak siz değerli okurlarımıza sunuyoruz.
  • Hisse Senedi : Yatırımcıların geçmiş yıllardan beri ilgi gösterdiği en iyi yatırım araçlarından biriside hisse senetleri. Hisse senedi satın almak aynı zamanda hisse senedini aldığınız şirkete ortak olduğunuz anlamına geliyor. Bu sebep den ötürü hisse senedini alacağınız şirketin karlılık oranlarını en görmeniz önem arz ediyor. Hisse senedi konusunda bilginiz yok ise başlangıçta birikiminizin küçük bir kısmı ile yatırım yapmanızı tavsiye ediyoruz.
  • Yatırım Fonları : Yatırım fonları bono , tahvil ve hisse senetlerinin bir sepet içinde birleştirilmesine verilen ad. Bilginiz ve zamanınız yok ise uzman kurumlardan görüş olarak yatırım fonları oluşturmanız size fayda sağlar.
  • Altın : Altın kaoslu günlerde yatırımcıların imdadına yetişen bir yatırım aracıdır. Hisse senedi ve yatırım fonlarının aksine istikrarlı bir şekilde yükselişine günümüze kadar devam etmiştir ve devam edecektir . Finansal ortamın kötü olduğu zamanlar dahi en az etkilenen altın garantici yatırımların yatırımlarında öncelik verdiği yatırım araçlarından birisidir.
  • Vadeli Mevduat : Hiç risk taşımayan yatırım araçlarından birisi olan vadeli mevduat getirisi önceden bellidir. Yatırım sonuna kadar faiz oranlarındaki değişiklik ve ekonomik kaos ortamından etkilenmemesi yatırımcılar tarafından çok cazip görülmektedir. Son yıllarda özel bankaların artması bankalar arasında ki rekabeti ve vadeli mevduat faiz oranlarının da artmasına sebep oldu. Vadeli mevduat hesaplarından kazandığınız karın vergiye tabi olduğunu unutmayın.
  • Sanal Paralar : Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar son yıllardaki popülerliğini ve yükselişini devam ettirmekte. Bu konuda bilgili yatırımcıların oldukça ilgisini çeken kripto paralar bu piyasa hakkında bilgi sahibi olmayan yatırımcılar için oldukça risk arz etmektedir.