1+1 daire almak mantıklı mı?

Admin

Yönetici
Yönetici
Admin
#1
Yatırım yaparken en çok tercihler arasında bulunan tabiki taşınamaz mal satın almaktır. Bu anlamda öne çıkan en önemli yatırımlardan biri de daire satın almak... Konum itibariyle daire fiyatları farklılık gösterse de düşük fiyattan aldığınız bir dairenin birkaç yıl sonra değerinin iki katına çıkma olasılığı da vardır. Bu da dairenizin bulunduğu muhitin çevresinin gelişmesi ile alakalı bir durum. Son zamanlarda büyük tercihler arasında yer alan 1+1 satılık daire konseptinin iyi ve kötü yönlerini ele alıp yatırımınızı ona göre yapmanız gerekir.

1+1 dairenin avantajları
1+1 dairenin kullanım alanı oldukça geniştir. Yaşam alanı,stüdyo, kiraya vermek, ofis gibi amaçlarla kullanılabilir. Eğer yaşam alanı olarak kullanılacaksa tek kişi ya da bir çift olarak düşünüldüğünde oldukça uygun bir konsepte sahiptir. Genişlikleri değişiklik gösterse de minimalist yaşam tarzı olanlar için oldukça uygun tarzda benimsenebilecek dairelerdendir. Doğru dekorasyon tipiyle alanın darlığını kapatabilir ve kendinize geniş bir yaşam alanı disağlayabilirsiniz. Diğer daire tiplerine nazaran 1+1 daire fiyatları oldukça uygundur.

1+1 daire dezavantajları
Her ne kadar fiyat olarak uygun olsalar da geniş aileler için 1+1 daireler alan bakımından sorun olabilir, çocuklu ve eşyası çok aileler için uygundeğildir. 2+1 ve 3+1 dairelere nazaran 1+1 dairelerin dekorasyonu da büyük özen ister. Gösterişli ve şaşalı eşyalar yerine minimal ve ince tasarımlı ev eşyaları seçmeniz gerekir. Alandan tasarruf için bu üzerine düşünülmesi gereken bir konudur.

1+1 daire almak mantıklı mı?
İşin aslı 1+1 daireler oldukça fazla rağbet görmektedir. Eğer yatırım amaçlı alma düşüncesindeyseniz yaşam alanı bakımından uygun konumdan düşük fiyatlara alabilir ve yüksek fiyatlarla kira getirisi sağlayabilirsiniz.