Ana Sayfa Ekonomi 3 Şubat 2023 97 Görüntüleme

MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı: “İş Dünyamıza Yeni Girişimciler Kazandırmayı ve Özellikle Bilgi Üretimine Odaklanmayı Hedefliyorz”

Genç MÜSİAD’ın iki yılda bir düzenlediği ve bu yıl 8’incisini gerçekleştireceği Memleketler arası Genç İş Adamları Kongresi 2023 (UGİK’23), “BAŞLANGICIN SONU” mottosuyla, 23 Şubat tarihinde Grand Cevahir Otel’de gerçekleşecek. Yeni bir başlangıcın kapısını aralayarak iş dünyasında tıkanan binlerce iş insanına ilham olmayı amaçlayan UGİK’23’ün kapsamı ve maksatları düzenlenen basın toplantısında masaya yatırıldı.

MÜSİAD Genel Lideri Mahmut Asmalı ve Genç MÜSİAD Lideri Yunus Furkan Akbal’ın tepe hakkında bilgi paylaşımında bulunduğu ve basın mensuplarının soruları yanıtladığı toplantıda, Milletlerarası Genç İş Adamları Kongresi’ne (UGİK) bugüne kadar 70’i aşkın ülkeden 5500 kişinin katıldığı ve bu sene kongreye 1500’den fazla genç iş beşerinin katılmasının hedeflendiği belirtildi. 

Müstakil Endüstrici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) bünyesinde, geleceğin iş dünyasının olgunlaşmasına yönelik öncü adımlar atan Genç MÜSİAD, faaliyetleriyle genç iş adamlarına yeni ilhamlar oluşturmayı sürdürüyor. Türkiye’de 57, yurt dışında 32 temsilciliğiyle ülke iktisadına, sosyo-kültürel yapısına yararlı olabilme misyonuyla faaliyet gösteren Genç MÜSİAD, 23 Şubat tarihinde Grand Cevahir Otel’de gerçekleştireceği Milletlerarası Genç İş Adamları Kongresi 2023 (UGİK’23) ile genç iş beşerlerine ve girişimcilere her vakit bir adım ileride olmanın yol haritasını sunarken; Türkiye’nin girişimcilikteki “mihenk taşı” olma rolünü üstleniyor. 

Genç MÜSİAD, 23 Şubat’ta gerçekleştirilecek UGİK’23 için MÜSİAD Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıya kongreye ait bilgi vermek üzere MÜSİAD Genel Lideri Mahmut Asmalı ve Genç MÜSİAD Lideri Yunus Furkan Akbal katıldı. Alanında isim yapmış yerli ve yabancı birçok iş insanı, bürokrat, akademi ve kamunun üst seviye temsilcisinin iştirakiyle gerçekleşecek UGİK’23 öncesinde düzenlenen basın toplantısında tepenin gayeleri, kapsamı hakkında detaylı bilgiler verildi. 

MÜSİAD GENEL LİDERİ MAHMUT ASMALI: “UGİK’23’ÜN ÜLKEMİZ İKTİSADINA ÖNEMLİ KATKILAR SUNMASINI TEMENNİ EDİYORUZ”

MÜSİAD Genel Lideri Mahmut Asmalı, “Genç MÜSİAD; MÜSİAD bünyesinde iş insanı ruhuna sahip, gelişmeyi hedefleyen ve iş dünyasında bir üst lige çıkmayı amaçlayan gençlerin oluşturduğu bir çalışma platformu. Genç MÜSİAD, iş dünyasında birliği gerçekleştirmek kanısıyla 2002 yılında yola çıktı ve en kıymetli zenginliğimiz olan gençliğimize hizmet etmek gayesiyle çalışmalarına devam ediyor. Temelinde MÜSİAD bir gençlik hareketi. Çünkü 33 sene evvel inanmış gençler tarafından kurulan MÜSİAD için bugün de dün olduğu üzere genç iş insanlarının teşebbüs kabiliyetleri ve teşebbüs cüretleri en kıymetli konu” dedi. Asmalı, MÜSİAD’ın memleketler arası arenada toplam 165 şube ve irtibat noktasına ulaştığını, 13 binin üzerindeki üyesi ve 60 bine yakın firmasıyla memleketler arası bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirtti. 

MÜSİAD Genel Lideri Mahmut Asmalı, Uluslararası Genç İş Adamları Kongresi’ne (UGİK) bugüne kadar 70’den fazla ülkeden 5500 kişinin katıldığını ve bu sene kongreye 1500’den fazla genç iş beşerinin katılmasının hedeflendiğini söyleyerek “Başlangıcın Sonu temasıyla düzenlenecek olan UGİK’23’ün ülkemiz iktisadına önemli katkılar sunmasını temenni ediyoruz” dedi. 

Asmalı, “Genç MÜSİAD, memleketler arası çalışmalarıyla ticari diplomasiye önemli katkılarda bulunmaktadır. Bu prestijle UGİK de memleketler arası tarafıyla gitgide büyüyen bir ticari diplomasi platformu olarak dikkat çekmektedir. Âdeta bir kuluçka merkezi üzere çalışan ve yeni girişimcilere ilham kaynağı olan UGİK, yeni markaların doğacağı, etraf dostu iktisat anlayışına öncelik verilen bir inisiyatif olarak da dikkat çekiyor. MÜSİAD’ın vizyonunu ve birikimini genç girişimcilere taşımak için her fırsatta üniversitelerle yeni iş birliği modelleri geliştirdiğimizi ve öğrenci kardeşlerimizle buluşmalara değer verdiğimizi söz etmek isterim. En son Gebze ve Kayseri’de üniversiteli öğrenci kardeşlerimizle buluşarak deneyimlerimizi paylaştık, Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu, iktisadın ve ticaretin dinamiklerini istişare ettik. Bu yıl MÜSİAD’ın üniversitelerle ve öğrencilerle etkileşimini artırmak ve güçlendirmek için ticari diplomasi atölyelerini de hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bu sayede iş dünyamıza yeni teşebbüsçüler kazandırmayı ve bilhassa bilgi üretimine odaklanmayı hedefliyoruz.” biçiminde konuştu.

YUNUS FURKAN AKBAL: “AMACIMIZ TIKANAN NOKTALARA TAHLİL GELİŞTİRMEK”

Genç MÜSİAD Lideri Yunus Furkan AKBAL, basın toplantısında “Genç MÜSİAD olarak Türkiye ve toplumumuz için tüm çabamızla çalışma yolunda ‘Biz de varız’ diyeli neredeyse çeyrek asır oldu. Biz bugün Türkiye’de 57, dünya da ise 32 temsilciliği ile günden güne teşkilat yapılanmasını artıran global bir gençlik platformu hâline geldik” dedi.

Yenilikçi fikirlere açık, inovatif adımlar atarak bugünün teknolojisini yakından takip eden birebir vakitte da geleceğe taraf verecek çalışmalar yapan küresel bir gençlik platformu olmanın gururunu yaşadıklarını belirten Yunus Furkan Akbal şunları kaydetti: “20 yılı aşkın müddettir girişimcilik temelinde var olduğumuz iş dünyasında şu an apayrı bir pozisyonda yer alıyoruz. O denli ki Çin, Azerbaycan, Portekiz, Fransa, Almanya üzere dünyanın pek çok farklı noktasında varız. Bizler Genç MÜSİAD olarak Anadolu’daki şirketlerin ikinci jenerasyon temsilcilerinin memleketler arası yatırımcılarla buluşmasını sağlıyoruz. Başka yandan ticari kapasitesi istenilen düzeye gelmemiş ülkelere, Genç MÜSİAD’ın know-how’ını aktarıyoruz. Bu alanda dünyada otorite pozisyonuna gelmiş kurumlar ortasında bulunuyoruz.”

“HEDEFİMİZ İŞ DÜNYASINI YENİ BİR EVREYE ULAŞTIRMAK” 

Genç MÜSİAD’ın UGİK ile global iş dünyası ekosisteminin paydaşlarına yeniliklere entegrasyon sağlama, faaliyet gösterdikleri alanda liderlik iç görüsü geliştirmeye yönelik çalışmalar yürüttüğüne değinen Yunus Furkan Akbal, “Hedefimiz iş dünyasını yeni bir evreye ulaştırmak. Programımız bu taraftan ilham veren ve iş dünyasını yeniliklerle buluşturan bir strateji lansmanı niteliğini taşıyor” dedi. 

Yunus Furkan Akbal, iş dünyasını üç basamak olarak kategorize ettiklerini ve üçüncü basamağın güçlü bir formda ele alınması gerektiğine inandıklarını belirtti. Yunus Furkan Akbal, basamaklar konusunda şunları söyledi: “Birinci evreyi başlangıç olarak nitelendiriyoruz. İş dünyasına yönelik bir fikri olan ve buna inanan beşerler bir biçimde aksiyon alarak yola koyuluyorlar. Birinci adımdan sonra fikri somut bilgiye dökebilmek, bunun için hakikat maddi kaynakları temin edebilmek, network oluşturmak üzere kendi içinde etaplara sahip bu yolda, birçok iş insanı serüvene veda ediyor ya da konfor alanının son menzil olduğunu düşünüyor.  Yurt içi ve yurt dışındaki atılımların yüksek çoğunluğu bu etaba gelip, kapıyı geçmek bir yana dursun tıklatmaya dahi imtina ediyor. Ve biz üçüncü ve son basamakta ise ‘çık o kapıdan ve başla’ diyoruz.  Bu kapı, akılcı stratejilerin oluşturulduğu ve nihayetinde yanlışsız marka olarak dünyaya açılmanın eşiğidir. Ülkemizde fark edilemeyen birçok imkan olmasına karşın, başarılı olmuş, yoluna devam edebilmiş yahut potansiyelini dünyaya açmayı başarabilmiş marka sayımız potansiyelimizin çok uzağındadır. İş dünyası her daim gelişen, değişen dinamik bir süreçtir. Bu süreç, dünyaya açılma eşiğine kadar devam eden uzun bir yolla başlar. Fakat o yolun bitişi aslında yeni başlangıçlar için bir son niteliği taşımaktadır. İş dünyasında girişimciliğe dair söylenecek kelamın, yapılacak tarifin kalmadığı bu periyot artık yeni bir başlangıcın yapılması gereken bir sonu temsil etmektedir. Bu yaklaşımla 23 Şubat’ta 8’incisini düzenleyeceğimiz UGİK’23’ü ‘Başlangıcın Sonu’ mottosu ile gerçekleştireceğiz.” 

İş dünyasında tıkanan binlerce iş insanına ilham olmayı amaçladıklarını söyleyen Yunus Furkan Akbal, “Artık yeni bir başlangıcın kapısını aralıyoruz. Ticarette pazar alanlarında sonlarının kalkması, isimlerin şahsî markalara dönüşmesi üzere global ölçekte pek çok kapı açıldı. UGİK’23’te dünyaya açılan o kapıdan geçmenin yollarını arıyoruz” biçiminde konuştu.

GENÇ MÜSİAD UGİK’23’TE KARBON SALIMINI SIFIRLIYOR 

Yunus Furkan Akbal, UGİK’23’ün bir Karbon-0 (zero) aktifliği olduğuna da değinerek şunları kaydetti: “Sürdürülebilir bir dünya için öncelikli olarak yapmamız gereken şey: Farkındalığa sahip olmak. Zira her ne yaparsanız yapın sürdürülebilirlik için harekete geçilmemiş bir dünyada ne gelecekten ne de başlangıcın sonundan bahsedemeyiz. Genç MÜSİAD olarak, bunun birinci kademesini bugün burada gerçekleştiriyoruz. Bugün basın lansmanımıza icabet eden tüm iştirakçilerimizin oluşturmuş olduğu karbon ayak izlerini nötrlemek hedefiyle her birimiz için I-REC sertifikasını satın alarak basın lansmanımızın karbon sıfır olmasını sağlayacağız.”

DENEYİM ALANLARI DA İŞTİRAKÇİLERİ BEKLİYOR
 
Basın toplantısında UGİK’23’te iştirakçileri nelerin beklediğine de değinen Genç MÜSİAD Lideri Yunus Furkan Akbal, klasikleşmiş iş insanı kalıplarından arınmış yeniçağın iş insanı algısına da vurgu yapabilmek için iştirakçileri program girişinde “Kravatlı Girilmez” panosunun karşılayacağını söyledi. Kravat ile iştirak sağlayan konukların program alanında kravatlarının alınıp panoya asılacağını belirten Yunus Furkan Akbal, kelamlarına şöyle devam etti: “Programımızın konseptini yansıtacak girişimcilik tünelinde iştirakçilerin ne kadar teşebbüsçü ruhlu olduklarını bu yapacağımız çeşitli testler ile deneyimleyerek anlamaları sağlayacağız. Kasanın anahtarı nerede aktifliğiyle iştirakçilerin alana yerleştirilen kilitli kasayı açacak yanlışsız anahtarı bulmalarını isteyeceğiz. 180 derece hatıra fotoğraf alanı ve marka oluşturma alanları üzere birbirinden farklı daha pek çok tecrübe alanıyla katılımcılarımızı bekliyor olacağız.”

YAPAY ZEKÂ UGİK’23’TE

Günümüz teknolojisinin odak noktası olan yapay zekaya da programında kıymetli bir yer veren UGİK’23’te tamamı yapay zekâ ile oluşturulacak görsellerden dijital bir stant de iştirakçilerin beğenisine sunulacak. 

Beş ana başlık olarak belirlenen (marka, network, finans, sürdürülebilirlik ve Türkiye için başlangıcın sonu) oturumlarda ise Türkiye’nin üst seviye yöneticilerinden memleketler arası konuşmacılara kadar pek çok isim yer alacak. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

instagram takipçi satın al | Bigün Haber
turkhacks.com hack forum gaziantep escort bayan gaziantep escort hacker sitesi
tokat escort muğla escort fethiye escort göcek escort hack forumbabilbet babilbet giriş bahis forum bahis forumu fethiye escort casino siteleri deneme bonusu veren siteler
hack forum